متأسفانه و متأسفانه و باز هم متأسفانه در جامعه کسانی هستند که حاضرند تن به زنا بدهند اما تن به ازدواج موقت ندهند. خب چرا؟!


چرا از صیغه زنان بدشان می آید؟

چرا خانم‌ها از صیغه (ازدواج موقت) بدشان می‌آید؟ دلیل زشت شمردن صیغه چییست؟ چرا صیغه را دوست ندارند؟ + جواب


1- چون برخی قائل‌اند که صیغه کسر شخصیت و مساوی با تن‌فروشی است!

برخی زنهای مطلقه یا بیوه صیغه شدن را کسر شخصیت می‌پندارند و فکر می‌کنند این کار با تن‌فروشی یکسان است. 

پاسخ: اولاً اینکه غالب این افراد ازدواج موقت را نشناختند و به حقیقت مطلب پی‌نبردند و از ازدواج موقت چیزی در حد یک رابطه جنسی زودگذر بیشتر نفهمیدند. 

اولاً: منظور از شخصیت چیست؟ شخصیت در نظر خدا یا در نظر یک عده بی‌سواد بی‌دین؟ تا چه باشد که شخصیت را چه درنظر بگیریم! 

دوماً: صحت ازدواج موقت با رضایت زن (و اگر تاکنون ازدواجی نداشته باید رضایتش با رضایت پدرش هم همراه باشد) است، این قضیه رضایت زن هرگونه اکراه و اجبار و تحمیل را برمیدارد.

سوماً: واجب بودن تعیین مهریه و مدت و توانایی گذاشتن شروط موردنیاز ضمن عقد از مواردی هست که دلالت و وضاحت شخصیت‌دار بودن زوجین می‌کند.


2- چون برخی قائل‌اند که ازدواج موقت (صیغه) با زنا فرقی ندارد

فرق صیغه با زنا در چیست؟

پاسخ:

الف: اولاً که صیغه یا همان ازدواج موقت، ازدواج هست، تکرار می‌کنم ازدواج هست! نه یک رابطه صرف! این ازدواج، همانند ازدواج دائم دارای شرایط و احکام خاصی است که برخی از این احکام با احکام ازدواج دائم متفاوت است. ولی زنا ازدواج نیست و آثار ازدواج هم بر آن مترتب نیست.

ب: ازدواج موقت با دختری که تاکنون ازدواج نکرده اگر بدون رضایت و هماهنگی پدرش باشد حتی اگر همراه با رضایت خودش هم باشد صحیح نیست و این قضیه جلو هرگونه سوء استفاده از دختران ازدواج‌نکرده را می‌گیرد.

ج: در ازدواج موقت، زن باید بعد از تمام شدن مدت، عده نگه دارد (یعنی تا مدتی نمی‌تواند با کس دیگری ازدواج کند که احکامش مفصل است و خلاصه اینکه برای آن دسته از زنانی که عادت میشوند مدت عده پاک شدن از دو عادت است)، این قضیه یعنی بحث عده، جلوگیری از این مطلب می‌کند اگر از ثمره‌های این ازدواج فرزندی باشد، تکلیف فرزند مشخص شود و بفهمد که این فرزند را از چه کسی دارد و همچنین بحث عده به سلامتی زن کمک می‌کند و همچنین کمک می‌کند تا از نظر عاطفی آماده ازدواج موقت یا دائم مجدد شود و درواقع به نظر من، این دوره، دوره‌ای آماده شدن برای شرایط جدید است.

د: در ازدواج موقت، مرد مسئولیت‌پذیر است و اگر این ازدواج منجر به فرزندار شدن شود، پدر می‌شود و فرزند، حلال‌زاده است و حقوق مادر و پدر و فرزندی حاکم است.

هـ:  در ازدواج موقت یا همان صیغه «روابط» براساس «ضوابط» است اما در زنا هیچ قانون و ضابطه‌ای وجود ندارد.

ز: در زنا شخص لذت واقعی را نمی‌برد چون بالاخره می‌داند که کارش خلاف است و گناه است  و زنا باعث دوری از خداوند متعال می‌شود اما لذت ازدواج موقت اگر به درستی انجام شود سرانجام تلخ ندارد چون حرام نیست.


3- چون برخی فقط شیعه‌نما هستند ولی در اصل و باطن و عقیده، سُنّی هستند!

امام  صادق علیه السلام فرمودند: «لیسَ مِنّا مَن لَم یُؤمِن بِکَرتِنا وَ لَم یَستَحِل مُتعَتَنا» (بحارالانوار، ج 53 ، ص 92 و 121)

ترجمه: «از ما نیست کسی که به کرّت (رجعت) ما ایمان ندارد و متعه (ازدواج موقت) ما را حلال نمی‌شمارد.

خب کسی که از امام صادق (ع) نباشد از کیست؟ کسی که علوی نباشد کجایی است؟


4- چون برخی بی‌سواد و ناآگاه هستند و کورکورانه تقلید می‌کنند.


چون جوّ غالب وجود دارد که صیغه بد هست، بعضی‌ها هم پیرو دین نظرات مردم هستند نه نظرات خدا، نظر مردم را بر نظر خدا ترجیح می‌دهند و به آنی قائل‌اند که جوّ عمومی بر آن قائل است.


5- چون برخی حرام‌جو هستند و ظلمت را بر نور ترجیح میدهند چون خودشان ظلمانی‌اند

برخی به دلیل اینکه وجود ظلمانی و کثیف دارند، واردات و صادرات کثیف دارند، مثلا مال حرام را بر مال حلال ترجیح میدهند و لذا اگر مخیّر شوند بین حلال و حرامی که یکسان و مساوی به‌دست می‌آید حلال را انتخاب میکنند، کثیف را انتخاب میکنند، ظلمانی را انتخاب میکنند، آنی را انتخاب میکنند که مطابق با جنسیت وجودی خودشان است.


اگر خانم مطلقه یا بیوه مشهدی و مقید به احکام شرعی هستید و شرایط ازدواج موقت را دارید، به آی دی تلگرام name200 پیام بدهید.