زن صیغه ای

حوالی پنجراه (میدان شهدای مسجد گوهر شاد که اطراف حرم هست) بودم شخصی از کنارم رد شد و گفت: «صیغه‌ای!»

اول فکر کردم که شاید دو نفر باهم صحبت می‌کردند و وقتی به این کلمه رسیدند از کنارم رد شدند و من فقط همین یک کلمه را شنیدم... وقتی که نگاه کردم دیدم که نه! یک آقاییست و پشتش خانمی آرام‌آرام حرکت می‌کند.

اون آقا رو تعقیب کردم و رفتم جلو، سلام دادم و گفتم ببخشید شما چی گفتید؟ 

آقا با لحن کاملاً بازاری و سریع (که کاملاً مشخص بود روزی چندبار این جملات رو میگه) آمار و قیمت زن‌های صیغه‌ای رو گفت که ساعتی چطور هست و ماهانه چطور هست و جوان چند است و پیر چند است و ... و بابت هرکدام حق معرفی می‌گرفت.

بعد از این قضیه، تحقیقات خودم را از منابع موثق آغاز کردم که خلاصه نتایج تحقیقات رو عرض می‌کنم:

1-       این‌ها ازدواج موقت (صیغه) نمی‌کنند و فقط از نامش استفاده ابزاری می‌کنند، درواقع رویشان نمی‌شود که بگویند بیا زنا کن یا... از این واژه استفاده می‌کنند تا کلاه شرعی درست کنند.

2-       اگر هم فرضاً عقد صیغه خوانده شود به دلیل اینکه خانم‌ها از این راه، جهت کسب درآمد استفاده می‌کنند عده نگه نمی‌دارند مثلاً برای عقد یک ساعته 100 هزار تومان دریافت می‌کند، خب در این عقد وقتی که دخول صورت می‌گیرد و مدت عقد تمام می‌شود، خانم باید عده نگه دارد (دو عادت کامل ببیند) اگر عده را سپری نکند و در مدت عده عقد کند، برعلاوه که عقد منعقد نمی‌شود و زن و شوهر نمی‌شوند و محرمیتی ایجاد نمی‌شود، موجب حرمت ابدی هم می‌شود یعنی تا ابد نمی‌توانند با هم ازدواج کنند.

3-       اگر هم به شرط عدم دخول چنین ازدواج صورت بگیرد که از نظر شرعی وقتی که دخول نشود موجب عده نمی‌شود، از کجا انسان به چنین اعتمادی دست پیدا کند؟

 

خلاصه اینکه اینهایی که من تحقیق کردم، کاسب هستند  و احکام شرعی رو به درستی رعایت نمی‌کنند.

حداقل میشه گفت غالب زنانی که واقعاً احکام و شرایط ازدواج موقت را رعایت می‌کنند، زنانی هستند که نیاز مالی ندارند و جهت تأمین سایر نیازهای خودشان عقد موقت می‌کنند و یا اینکه اگر نیاز مالی دارند عقد ساعتی نمی‌شوند یا اگر بشوند مهریه زیادی می‌گیرند که خرج زمان عده‌شان بشود یا هم عقد ماهانه میشوند و مهریه زیادی می‌گیرند که خرج ماه زمان عقد و مدت عده تأمین شده باشد.


اگر خانم مطلقه یا بیوه مشهدی و مقید به احکام شرعی هستید و شرایط ازدواج موقت را دارید، به آی دی تلگرام name200 پیام بدهید.